Üyelik Sözleşmesi

Bölüm 1

Kanuni Yükümlülükler.


*Bu forumda kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; kesinlikle cinsellik, yanlış, yanıltıcı, yasa dışı örgütlenme, kırıcı, kişisel gizlilik haklarını ihlal edici, uluslararası hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları\'na aykırı içeriği olan iletiler gönderemezsiniz.

Bunun yanı sıra, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam, zincirleme mektup, grup pazarlama ve taciz kesinlikle yasaktır.


1.A) Foruma eklenmiş olan programlar, dökümanlar ve dosyalar eğitim amaçlıdır. Ticari amaçla kullanılamaz, kullanılması durumunda doğabilecek yasal sorunlardan dolayı forum yönetimi sorumlu tutulamaz.

1.B) Otomasyonforum.com sadece yer sağlayıcıdır, yazdığınız yazılardan ve açtığınız konulardan tamamen siz sorumlusunuz. Otomasyonforum.com olarak hiçbir hukuksal sorumluluk kabul etmiyoruz.

1.C ) Forum üzerinde paylaşılan devreler, yazılım kodları, fikir ve konu içeriklerini uygulama esnasında oluşan maddi, manevi zararlardan Otomasyonforum.com ve forum yönetimi sorumlu tutulamaz.

1.D ) Tam sürüm program paylaşımı yasaktır, crack, keygen, serial, patch, lisans dosyaları ile birlikte program paylaşımı yapılmaması önemle rica olunur. Kurallara aykırı paylaşımlar her ne kadar tespit edildiği taktirde derhal silinse bile Otomasyonforum.com hiçbir yasal sorumluluk kabul etmeyecektir. Her üye kendi mesajlarından sorumludur.

1.E ) Forumumuzda telif hakları ile korunan sinema filmi, dizi ve mp3 dosyalarının paylaşılması yasaktır.

1.F ) Türkiye Cumhuriyeti Kanun ve Nizamlarına aykırı davranışlarda bulunmak ve Türk Milletinin örf, adet ve geleneklerine uygunsuz hareketlerde bulunmak yasaktır.

1.G ) Türkiye Cumhuriyetine, kişilere, kurumlara hakaret etmek veya argo kelimeler kullanmak kesinlikle yasaktır.


Bölüm 2

Üyelikler ve İmzalarınız


2.A ) Kullandığınız kullanıcı isimleri Otomasyonforum.com'undur. Site Yetkilileri kullandığınız kullanıcı isimlerini sebep belirtmeden silebilir ve/veya yasaklayabilirler ya da değiştirebilirler. Bu konuda hiç bir hak talep edemezsiniz.

2.B ) Kullanıcı isimlerinizin; Reklam, cinsellik, mail adresi, dini, siyasi veya hakaret anlamlı ifadeler içermesi yasaktır.

2.C ) İmzalarınıza forumun yapısını etkileyecek kadar büyük boyutlu resimler, reklam, cinsellik, siyasi veya dini içerikli yazılar, hakaret, şiddet kin ve nefret içeren ifadeler, telefon numaraları, mail ve anlık mesajlaşma programlarının adreslerini eklemek yasaktır.

Site Yetkilileri imzalarınızı sebep belirtmeden silebilir veya değiştirebilirler. Bu konuda hiç bir hak talep edemezsiniz.

2.D ) Kullanıcı resimlerinize reklam, cinsel obje, siyasi ve dini resim, küfürlü yazıların geçtiği resimleri koymanız yasaktır.Bölüm 3

Konular ve Mesajlaşmalar

3.A ) Açtığınız her konu cevaplandıktan sonra, bütüne katkı olması amacı ile, daha sonra konu ile ilgilenen kişilerin faydalanması için, arşiv olarak sunucuda tutulur / barındırılır. Açmış olduğunuz konuların cevabı verildikten sonra, konuyu silemez, içeriğini değiştiremez veya açmış olduğunuz konuyu forumdan kaldırılmasını talep edemezsiniz.

3.B ) Bir konu açmadan önce mutlaka forum içi arama özelliğini kullanarak açacağınız konunun aynısının forumda olup olmadığını kontrol ediniz. Aynı konuyu birden fazla bölüme ya da birden fazla sayıda açmayınız.

3.C ) "Bakar mısınız, Yardım, Bakmayan kalmasın, Lütfen Yardım" gibi başlıklarla konu açmak yasaktır. Başlık bir konunun özeti niteliğinde olmak zorundadır. Lütfen konu açarken başlık seçmeye dikkat ediniz.

3.D ) Sırf büyük harf ile yorum yazmak yasaktır. Sırf büyük harf ile konu başlığı açmak yasaktır.

3.E ) Küfürlü başlık ile konu açmak ve küfürlü mesaj yollamak kesinlikle yasaktır.

3.F) Burası mesleki gelişim platformudur burada siyasi parti propagandası, din, ırk ve spor tartışmaları yapılamaz.

3.G ) Düzgün bir Türkçe kullanmaya özen gösteriniz. Gereksiz yere yabancı kelimeler kullanmak ya da yabancı cümleler kurmak yasaktır.

3.H ) Forum içerisindeki bölümlerde alakasız konulara alakasız mesajlar yazarak tartışma ortamı çıkarmak yasaktır.

3.İ ) "+100 +10000" türü forum kirliliği yapan mesajlar yollamak yasaktır.

3.J ) Burası bir forum sitesi olduğu için açtığınız konular siz konuyu açtıktan sonra uzun süre diğer kullanıcılar tarafından görüntülenmekte ve konu ile ilgili çeşitli sorular veya sorunlar dile getirilebilmektedir. Lütfen açtığınız konuları takip ediniz.

3.K ) Kazanç elde etmek üzere site reklamı yapmak, Türkçe içerikli mesleki forum reklamları yapmak, forumlara üye çekme amaçlı konu açmak, reklam amaçlı özel mesaj göndermek yasaktır. Bu yasağa aykırı şekilde davranan üyeler forumdan süresiz olarak uzaklaştırılır.

3.L ) Mesajlarınıza forumun yapısını etkileyecek kadar büyük boyutlu resimler, reklam, cinsellik, siyasi veya dini içerikli yazılar, hakaret, şiddet kin ve nefret içeren ifadeler, telefon numaraları, mail ve anlık mesajlaşma programlarının adreslerini eklemek yasaktır.

3.M ) Açtığınız konuları ve attığınız mesajları, Site yetkilisi ve/veya Yöneticilerin sebep belirtmeden silmeye, kaldırmaya yetkileri vardır. Bu konuda hiç bir hak talep edemezsiniz.

3.N ) Üst üste aynı konuya mesaj atmak yasaktır. İlave etmek istediğiniz yazıyı son mesajınızı düzenleyerek ekleyiniz.Bölüm 4

Genel Kurallar


4.A ) Forum üzerinde 1 gerçek kişi sadece 1 kullanıcı adı kullanabilir.

4.B ) Genel forum kurallarına ilaveten her bölümün kendine özgü kuralları veya şablonları olabilir. Belirli bölümlere özgü olan bu kurallar ve şablonlar ilgili bölümlerde yayınlanmaktadır.

4.C ) Yukarıdaki kurallara uymayan üyelerimiz forumdan süreli olarak uzaklaştırma cezası alacaktır. Israrla forum kurallarına uymadan devam edenler forumdan tamamen uzaklaştırılacak veya üyelikleri iptal edilecektir.

4.D ) Site kuralları değiştirilebilir ya da yeni kurallar eklenebilir. Eklenen veya yenilenen her kural geriye dönük işleyebilir.

4.E) Kuralları okumamak, uymamak için bahane sayılamaz. Burada bulunan her üye bu kuralları okumuş varsayılır.


Diğer ;


* Günümüz Elektrik, Elektronik ve Otomasyon Teknolojilerini daha iyi anlamak ve temel seviyeden ileri uzmanlık seviyesindeki bilgilerin paylaşılması amaç edinilmiştir.

* Yanlış ve eksik bir anlatım veya hatalı çizilmiş bir proje, insan hayatına ve mal kaybına neden olabileceğinden;

* Teknik konularda soru soran veya yardım isteyen kişilere, emin olmadığınız konularda yorum yapmayınız.Bilmelisiniz ki bu forumun sahibinin veya yöneticilerinin, gönderilen içeriğin geçerliliğini kontrol edip onaylamaları imkansızdır.

Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüleyemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir.

Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; forumun, forum ekibinin, ortaklarının veya forumun sahibinin görüşlerini değil. Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal bir yöneticiye veya moderatöre bildiriniz. Forumun sahipleri ve forum ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle manuel olarak yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Yazmış olduğunuz mesajlardan şahsınız sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bu forumu, forumla bağlantılı diğer web siteleri, forum ekibini ve ortaklarını zarara uğratmamayı ve oluşabilecek zararlardan korumayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumun sahipleri, forumu kullanış tarzınızın neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikâyet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarını saklı tutar.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü ve etik olarak uygun olmasıdır. Kayıt etmek üzere olduğunuz kullanıcı hesabınızın parolasını gerektiğinde güvenlik ve doğrulama nedeniyle bir yönetici istisna olmak üzere hiç kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bununla birlikte, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karmaşık ve eşsiz parolalar kullanmanızdır.

Kayıt olup parolanızla giriş yaptıktan sonra ayrıntılı olarak bilgilerinizi girebilme imkanına sahip olabileceksiniz. Düzgün ve tutarlı bilgiler vermek, sizin sorumluluğunuzdadır. Forum yöneticileri verdiğiniz bilgilerde bir tutarsızlık veya etiğe aykırı bir durum tespit ederse, gerek uyararak gerekse uyarmaksızın bunları gidermek için bilgilerinizi düzenleyebilirler. Bu durumda bazı yaptırımlar uygulanabilir.

Bilmelisiniz ki gönderdiğiniz her iletiyle birlikte IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgi, foruma girişinizin engellenmesi gerekirse veya internet bağlantı sağlayıcınız (ISP) ile irtibat kurmak için kullanılabilir. Bu durum bu anlaşmanın önemli bir parçasını ihlâl etmeniz halinde oluşabilir.

Not: Forum yazılımı, tarayıcınızın önbelleğine, kullanıcı adınız ve parolanız gibi hakkınızdaki küçük bilgileri içeren çerez adında bir metin belgesi kaydeder. Bu bilgiler, SADECE foruma girişiniz için ve forumdan güvenli çıkışınız için kullanılır. Yazılım, bilgisayarınızdan, sözü edilen bu bilgiden başka hiçbir formatta veri almaz ve bilgisayarınıza bir veri göndermez.